Публікації

Показано дописи з листопад, 2016

«Шляхи вдосконалення якості підготовки учнів з біології шляхом впровадження інтерактивних методів навчання»

Зображення
«Шляхи вдосконалення якості підготовки учнів з біології шляхом впровадження  інтерактивних методів навчання»      Застосування вчителем інтерактивних технологій навчання змінює звичну для учня с и туацію навчання, характер його діяльності, ставить його в іншу позицію: учень перестає бути «пасивною посудиною», в яку «вливають чергову порцію знань», а стає активним учасником навчання.       Нова форма розташування меблів у класі змінює звичні уявлення учнів про порядок, позбавляє можливості використання звичних схем діяльності та створює ситуації невідомого, змушує адаптуватися до нових умов.      Зміни в заняттях, викликані застосуванням інтерактивних технологій, потребують від учня «просування в невідомому просторі».      Для того, щоб процес адаптації до нових технологій розпочався та пройшов успішно, я організовую навчальний простір за такими схемами. Схема розташування меблів за формою «Клас»       За такого розташування меблів з’являється можливість: ·        розмі

Бінарний урок природознавства та української літератури на тему Вода на Землі. Властивості води. Три стани води.

Тема: Вода на Землі. Властивості води. Три стани води. Мета:  Формувати поняття "вода ", сформувати уявлення про роль води в природі, три стани води, властивості води;     розвивати вміння аналізувати, робити висновки; вчити працювати дружньо в групах, правильно і охайно проводити досліди; виховувати товариські стосунки, економне використовування води. Тип уроку: комбінований. Хід уроку Епіграф до уроку  «Водиця—всьому цариця» І. Організаційний момент. Вчитель природознавства: На уроці вас вітаю, Доброго настрою всім бажаю. Все сьогодні щоб вдалося Й до душі вам всім прийшлося. Вчитель л і тератури: Таємниці  щоб відкрили І знання щоб збагатили. Будьте впевненими в силі, Дійте в згоді з колективом! ІІ. Актуалізація опорних знань. Вчитель природознавства. 1.                   Перевірка домашнього завдання. Опитування —                  Яке  значення повітря має для живих організмів? —                  Де знаходиться повітря?

Бінарний урок природознавства та історії Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Здатність води розчиняти інші речовини

Супоївський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Розробка бінарного уроку з історії і природознавства у 5 класі на тему: «Водиця – всьому цариця» З досвіду роботи вчителів: Яловничої  В. В., Кадубінського М. М. 2015 рік Тема: Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Здатність води розчиняти інші речовини Мета:  розширити знання учнів про воду, її роль в природі, значення води для живих організмів, згадати кругообіг води в природі; сформувати поняття про водні об’єкти планети та України; розвивати вміння працювати з підручником, картою та ілюстраціями, робити висновки, застосовувати набуті раніше знання; продовжувати формувати науковий світогляд, розвивати в учнів потяг до дослідництва; здійснювати екологічне виховання учнів, виховувати бережливе ставлення до водних багатств України Обладнання: презентація до теми, мультимедійна установка; вода (в стакан